Czarna sukienka na wesele? Co na to dress-code?

Czarna sukienka na wesele? Co na to dress-code?

Mała czarna to uniwersalny wybór na wiele okazji. Kojarzy się ze stylem i klasą. Jednak czy czarna sukienka pasuje na wesele? Wokół tego koloru stroju w kontekście kreacji weselnej narosło wiele kontrowersji. Jak więc jest – wypada, czy nie?

Czarna sukienka na wesele - dlaczego wzbudza kontrowersje?

Czarna sukienka na wesele od lat jest przedmiotem dyskusji. Jedni uważają, że czerń to kolor smutny i poważny, w dodatku kojarzy się… z żałobą.

Inni twierdzą, że przecież mała czarna to najbardziej uniwersalna kreacja w damskiej szafie, nadająca się na praktycznie każdą okazję. Dlaczego więc czarna sukienka na wesele miałaby być nietaktem?

Czarna sukienka na ślub nie wszędzie byłaby jednak widziana jako faux pas. To przekonanie panuje przede wszystkim w Europie. W innych krajach – przykładowo w Chinach – w czerni upatruje się symbolu szczęścia.

Tak więc wybór czarnej sukienki na wesele nadal jest tematem, o którym dyskutuje się często i który wzbudza wiele emocji.

Czy czarna sukienka pasuje na wesele? Celebryci twierdzą, że tak!

Przyglądając się jednak zdjęciom i filmom z wesel, szczególnie zagranicznych i tych zza Oceanu, z łatwością można dostrzec, że w czarnej sukience bawi się niemała ilość gości weselnych. Co więcej – celebryci, obracający się przecież na co dzień w świecie mody i najnowszych trendów, także twierdzą, że na weselu jak najbardziej wypada mieć czarną sukienkę.

Wskazują również na to, że czerń pasuje do każdej kobiety, a w przypadku wyboru tej barwy na ślub wystarczy do takiej kreacji dobrać jasne i radosne dodatki.

Odpowiadając więc na pytanie, czy czarna sukienka pasuje na weselemożesz ją założyć, jednak pamiętaj o tym, że jej powagę warto przełamać jasnymi i najlepiej kolorowymi dodatkami.

Torebka, buty, biżuteria i żakiet do sukienki w tym kolorze powinny być jasne i w ciepłych kolorach. Do tego równie radosny makijaż i całość może prezentować się naprawdę stylowo.

Czarna sukienka na wesele - z jakimi dodatkami jej nie łączyć?

Przed wyborem czarnej kreacji warto jednak zapytać panny młodej o zdanie na ten temat. To w końcu jej wielki dzień i na nią mają wszyscy zwracać uwagę. Przyjście w czarnej sukience na wesele może być przez nią źle odebrane.

Jeśli więc miałabyś postawić ją w niezręcznej sytuacji – lepiej ustal z nią to, co masz zamiar założyć.

Jakie dodatki dobrać na wesele? Czarna sukienka wymaga zdecydowanego przełamania, dlatego unikaj dodatków czarnych i ponurych, a także poważnych i prostych.

Lepiej więc zrezygnuj z dużej, ciężkiej biżuterii w ciemnych barwach na rzecz lekkich i jasnych bransoletek, pierścionków, kolczyków czy naszyjnika. Jeśli dodatki będą zbyt ciemne, całość może się „zlać” i zamiast elegancko, będziesz wyglądać smutno i ponuro.

Wybór czarnej sukienki na wesele może być pierwszą myślą dla tych pań, które przyodziewają ten kolor na każdą okazję. Jednym z podstawowych kryteriów wyboru kreacji weselnej jest to, by czuć się w niej dobrze. Trudno więc wymagać, by kobieta nosząca na co dzień czerń zrezygnowała z niej w dniu wesela.

Pamiętaj jednak, by umiejętnie dobrać do niej dodatki, a na pewno nikt nie będzie miał Ci tego koloru za złe!

Czarna sukienka na wesele dla rodziców pary młodej?

Nieco inaczej jednak sprawa ma się w kwestii tego, czy czarna sukienka pasuje na wesele rodzicom pary młodej.

Mama panny młodej lub pana młodego powinna wyglądać w tym dniu elegancko i uroczyście. Jaką więc powinna wybrać kreację na wesele? Czarna sukienka nie wydaje się w tym przypadku dobrym pomysłem.

Dojrzałe panie wybierają najczęściej dość proste i skromne kroje sukienek. Jeśli dodamy do tego czerń, nawet przełamaną dodatkami, całość mimo wszystko może wyglądać zbyt poważnie i po prostu smutno.

Wesele to radosny dzień, szczególnie wzruszający dla rodziców, którzy oddają swoją córkę lub syna drugiej połówce. W tym wyjątkowym czasie tło takie jak muzyka, zapach czy kolorystyka, mają ogromne znaczenie dla zapamiętania tego wydarzenia.

Dlatego im jaśniej i bardziej kolorowo będzie, tym wspomnienia będą przyjemniejsze!

TALYA

Zapisz się na newsletter

Chcesz otrzymywać nowości? Zostaw swój adres email: